22 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Najlepsze diety – którą wybrać?

2 min read
diety

Diet do wyboru jest obecnie bardzo dużo, a ciągle pojawiają się nowe i rzekomo bardzo skuteczne propozycje. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z odchudzaniem, mogą w związku z tym poczuć się zagubione. W takim razie, które diety są najpopularniejsze i na co należy zwracać uwagę przy wyborze którejś z nich?

Najpopularniejsze diety

Do najpopularniejszych obecnie diet należą między innymi dieta sokowa (opierająca się, jak wskazuje sama nazwa, na sokach owocowych), dieta ketogeniczna (której celem jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy) i dieta South Beach (składająca się z trzech faz, z czego trzecia trwa permanentnie).

Często stosowana jest także ekstremalna dieta kopenhaska, przeznaczona dla osób, które chcą schudnąć przede wszystkim szybko i widocznie. Każda z wymienionych diet różni się takimi aspektami, jak rodzaj i ilość spożywanych posiłków i czas trwania, a w konsekwencji również efektami stosowania.

Wiele wartościowych informacji na temat najpopularniejszych i najskuteczniejszych diet znaleźć można pod adresem https://dietetyk.edu.pl/diety/. Portal ten jest również skarbnicą wiedzy w takich kwestiach, jak różnego rodzaju tabletki na odchudzanie (czy też suplementy na odchudzanie w innych formach niż tabletki).

Zwróć uwagę na długość diety

Niektóre diety, przede wszystkim te ekstremalne, trwają jedynie kilka lub kilkanaście dni, inne kilka tygodni czy miesięcy. Dobierając odpowiednią dietę, musimy w pierwszej kolejności ustalić, jak szybko chcemy zobaczyć efekty i czy jesteśmy skłonni dla szybkich efektów znieść spory dyskomfort (ponieważ z oczywistych względów, jeśli dieta przynosi efekty szybko, to musi być stosunkowo radykalna, a więc niekoniecznie przyjemna).

Jednocześnie musimy pamiętać, że zarówno w przypadku krótkich, jak i dłuższych diet, po ich zakończeniu nie powinniśmy od razu wracać do starych nawyków (częstego jedzenia fast-foodów, objadania się słodyczami). Ważne jest, żeby dalej jeść zdrowo i w umiarkowanej ilości, aby stracona waga nie powróciła, a także, aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować.

Każdy organizm jest inny

Należy pamiętać, że każdy organizm może zareagować na daną dietę nieco inaczej, w związku z czym efekty, które udało się osiągnąć jednej osobie, niekoniecznie będą takie same w przypadku drugiej osoby. Dlatego też nie należy się poddawać i, jeśli jedna dieta okaże się nieskuteczna, lepszym wyjściem może być inna.

Co więcej, żeby nie zaszkodzić swojemu zdrowiu, do każdej diety, szczególnie do diet “ekstremalnych”, należy się w pewnym sensie przygotować, już jakiś czas wcześniej ograniczając fast-foody i niezdrową żywność. Nagłe zmiany w rodzaju i ilości przyjmowanych pokarmów mogą bowiem być szokiem dla organizmu.

Dodaj komentarz