29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Jak dogrzać mieszkanie w okresach przejściowych?

2 min read
grzałki elektryczne

Gdy temperatura za oknem nagle spada, a w naszych mieszkaniach robi się chłodno, trzeba pomyśleć o dogrzaniu pomieszczeń. Warto mieć alternatywę dla grzejników, które w okresach przejściowych nadal mogą być zimne, mimo że możemy już odczuwać dyskomfort cieplny. Jak szybko i bezpiecznie ogrzać mieszkanie w okresach przejściowych? Podpowiadamy.

Jak bezpiecznie dogrzać mieszkanie

Zanim zaczniesz dogrzewać swoje mieszkanie, musisz wiedzieć jak robić to w sposób bezpieczny. Komfort cieplny jest bardzo ważny dla organizmu człowieka i w momencie, gdy tradycyjne grzejniki zawodzą, możemy mieć inne pomysły na dogrzanie pomieszczenia. Zanim jednak to zrobimy, warto pamiętać o kilku rzeczach.

Przede wszystkim sprawdź, czy urządzenie, którym będziesz dogrzewać mieszkanie, jest sprawne technicznie. Jeśli do jego włączenia potrzebny jest prąd, warto sprawdzić, czy instalacja nie jest uszkodzona. Dodatkowo nigdy nie zostawiaj takiego urządzenia bez nadzoru.

Czym dogrzewać mieszkanie?

 

Grzejniki elektryczne i olejowe

Najpopularniejszym rozwiązaniem dogrzewania mieszkań jest używanie grzejników elektrycznych i olejowych. Są one zazwyczaj niewielkich rozmiarów i w razie potrzeby łatwo można je ustawić w mieszkaniu i korzystać w okresie, gdy kaloryfery jeszcze nie działają. Należy jednak pamiętać, aby wybierać te energooszczędne, ponieważ niektóre modele potrafią pobierać naprawdę dużo prądu, co może przełożyć się na wysokie rachunki.

Biokominki

To nowoczesne rozwiązanie, które głównie nadaje klimat wnętrzu i jest w stanie podnieść temperaturę w mieszkaniu tylko o parę stopni. Biokominki spalają biopaliwo oparte o etynol, który nie wytwarza dymy ani zapachu. Należy zadbać jedynie o odpowiednią wentylację pomieszczeń. Nie jest to rozwiązanie ekonomiczne, ponieważ biopaliwo jest dość drogie a efekty cieplne, które można dzięki niemu uzyskać, nie są zbyt duże.

Grzałki elektryczne

Grzałki elektryczne podłącza się do grzejników i zasilane są za pomocą prądu. Mogą one działać niezależnie od tego, czy w danym momencie pracuje instalacja CO. Można je podłączyć do grzejników wodnych i elektrycznych i za ich pomocą można zarządzać temperaturą, jaką chcemy mieć w mieszkaniu. Grzałki są świetnym rozwiązaniem w okresach przejściowych, gdy kaloryfery są chłodne, a nam dokucza zbyt niska temperatura w mieszkaniu. Grzałki elektryczne to sposób na bezpieczne i szybkie dogrzanie pomieszczeń. Nie są one trudne w obsłudze i każdy powinien poradzić sobie z ustawieniem ich w odpowiedni sposób. Grzałki elektryczne kosztują zazwyczaj kilkaset złotych i ich wygląd można dopasować do aranżacji pomieszczenia, w którym mają się one znaleźć.

Dodaj komentarz