29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Czy warto korzystać z usług drukarni internetowych?

2 min read


Z roku na rok coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na korzystanie z drukarni internetowych. I nic dziwnego,  w końcu tego typu rozwiązanie idzie w parze z dynamicznym rozwojem rozmaitych technologii. Sprawdź, czy faktycznie warto korzystać z usług drukarni online.

Komfort i konkurencyjne ceny

Największym atutem drukarni internetowych jest komfort – nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby w szybki i prosty sposób złożyć zamówienie. Przykładowo, wystarczy w tym celu zadzwonić i omówić jego warunki z daną firmą lub, po prostu, wypełnić formularz na stronie internetowej– tak jak np. w drukarni Unilogo. Nie musisz więc osobiście podjeżdżać do siedziby firmy, czekać w kolejkach, czy też szukać w czeluściach mieszkania pendrive’a, na który należałoby zgrać projekt konkretnego zamówienia.

Kolejną zaletą korzystania z drukarni internetowej jest to, że wszystkie zamówione produkty trafiają bezpośrednio do domu klienta lub siedziby jego firmy. Ważne jest również to, że drukarnia internetowa jest otwarta, jak gdyby, przez całą dobę – w dowolnym momencie możesz złożyć zamówienie na konkretny wydruk.

Co więc, drukarnie internetowe często zlokalizowane są z dala od centrum ośrodka miejskiego. Jakie to ma znaczenie, kiedy osobiście i tak nie musisz spotykać się z wykonawcami? Otóż takie, że drukarnie mogą dzięki temu zaoszczędzić na czynszu i w ten sposób proponować klientom atrakcyjne, konkurencyjne ceny. Średnio są one niższe niż w drukarniach tradycyjnych.

Szeroka oferta i wysoka jakość

Warto zaznaczyć, że oferta drukarni internetowych może być bardzo szeroka, nieraz można w niej znaleźć mnóstwo rozmaitych produktów reklamowych (od ulotek, przez stojaki reprezentacyjne aż do podkładek pod talerze). Niektóre drukarnie są jednak wyspecjalizowane w jednym konkretnym kierunku i zajmują się np. profesjonalnym wydrukiem etykiet.

Wiele osób zastanawia się, czy za niskimi cenami w drukarniach internetowych nie stoi niska jakość druku. Warto jednak pamiętać, że w Polsce jest już ich na tyle dużo, że praktycznie można korzystać z ofert firm w całym kraju. Dzięki temu można wybrać drukarnię idealną dla siebie, wykonującą druki wysokiej jakości. Takie rozwiązanie jest idealne również wtedy, gdy potrzebny jest ci bardzo specyficzny rodzaj wydruku, który wykonuje się z dala od twojego miejsca zamieszkania.

Aby sprawdzić jakość wydruku, warto zamówić próbki, przynajmniej od jednej firmy. Jeśli potrzebujesz rady, możesz porozmawiać z fachowcami telefonicznie, przez czat lub mailowo – wiele księgarni internetowych chętnie służą radą w godzinach pracy.

Dodaj komentarz