15 lipca, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Czy warto grać w gry? 3 powody, przez które zmienisz nastawienie do grania na konsoli

2 min read
gry

Jako dzieci często słyszeliśmy, że gry to strata czasu, a co więcej mogą uczyć przemocy i agresywnych zachowań. Wielu dorosłych do dziś uważa tę rozrywkę za stratę czasu, mimo że gry naprawdę mogą nas wiele nauczyć i nie są tak straszne, jak niektórym mogłoby się wydawać. Obecnie na rynku mamy dostęp do mnóstwa platform, a także tytułów, co sprawia, że każdy bez problemu może znaleźć grę, która go wciągnie.

O ile młodych osób nie trzeba przekonywać do tego, że granie w gry ma swoje plusy, o tyle starsze pokolenie może mieć na ten temat trochę odmienne zdanie. Jakie więc są plusy grania w gry na komputerze lub konsoli? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Gry rozwijają wyobraźnię

Granie w gry może rozwijać wyobraźnię, co przekłada się na większą kreatywność w codziennym życiu. Jak wiadomo, kreatywność jest ważna w wielu zawodach, a także po prostu w codziennych sytuacjach, gdy musimy poradzić sobie z jakimś nietypowym problemem. Obecnie tematyka gier komputerowych jest tak różnorodna, że możemy przenieść się w wiele różnych światów. Gry z motywem kosmosu, średniowiecza, abstrakcyjne światy i wiele innych rzeczy, które można oglądać w grach, pobudzają naszą wyobraźnie i sprawiają, że chętniej wychodzimy poza schematy. Każda gra jest oryginalna i niepowtarzalna, przez co każda rozgrywka może dostarczyć nam nowej dawki kreatywności.

Prosty sposób na relaks

Granie na konsoli czy też na komputerze dalej jest jednym z popularniejszych sposób na zrelaksowanie się. Po szkole czy też pracy możesz oddać się całkowicie rozgrywce i zapomnieć na chwile o obowiązkach, czy nawet o problemach. Wiele osób twierdzi, że gry nie uczą ich przemocy, wręcz przeciwnie – pozwalają rozładować gniew w bezpieczny dla otoczenia sposób i bez szkody dla kogokolwiek. Co więc świat gier to nie tylko gra na konsoli. To też targi branżowe, imprezy, spotkania z innymi fanami gier. To również ciekawe nowinki, które można znaleźć na https://pl.ign.com/ i przeczytać do porannej kawy. Wchodząc w świat gier, można zrelaksować się na wiele różnych sposobów – nie tylko łapiąc za pada.

Lepszy refleks

Gry (szczególnie strzelanki) mogą poprawić Twój refleks oraz spostrzegawczość. Często to ułamek sekundy przesądza o tym, czy wygramy, czy też rozgrywka zakończy się porażką. Nie trudno jest więc się domyślić, że w pewnym momencie możemy dojść do wprawy i reagować o wiele szybciej. Lepszy refleks wypracowany w grach może przydać się w wielu sytuacjach, chociażby podczas prowadzenia samochodu. Często dochodzi bowiem do sytuacji, że musimy w mgnieniu oka zareagować na to, co dzieje się wokół nas i ominąć niebezpieczną sytuację. Lepszy refleks przydaje się więc nie tylko w świecie wirtualnym i warto o tym pamiętać.

1 thought on “Czy warto grać w gry? 3 powody, przez które zmienisz nastawienie do grania na konsoli

  1. Jak dla mnie- fajny sposób na speedzenie czasu, odmóżdżenie sie, zrelaksowanie. Lubie też czytać ogólnie o tworzeniu gier i sledzic najnowsze info. Golden Eggs Studio bardzo fajnie sie zapowiada.. mega kibicuje Pawłowi Czarneckiemu, bo ma naprawde fajny zamysł na gry i nie boi się działać

Dodaj komentarz