15 lipca, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Zmiana daty uśmierci Twojego iPhone! Nie rób tego w domu! [WIDEO]

1 min read
Zmiana daty uśmierci Twojego iPhone! Nie rób tego w domu! [WIDEO]

Ciekawy błąd odkryli użytkownicy iOS związany ze zmianą daty, który sprawia, że iPhone staje się zwykłą ‘cegłą’. Mianowicie ustawienie daty na 1 stycznia 1970 zamienia każde urządzenie z iOS’em (iPad i iPod również) w bezużyteczny przedmiot. Sami lepiej nie próbujcie tego eksperymentu na swoim telefonie za to możecie obejrzeć jak wygląda proces ‘uśmiercania’ iPhone na poniższym filmie.

Do zrobienia ze smartfonu cegłówki wystarczy wyłączenie automatycznej daty i godziny. Ustawienie daty na 1 stycznia 1970 roku. Po tym zabiegu autor filmu wyłącza iPhone,aby następnie go włączyć ponownie. Jak widzimy na ekranie wyświetla się jedynie logo Apple na białym tle i nic więcej. W tym przypadku nie pomoże również wprowadzenie go w stan DFU(aktualizacja oprogramowania urządzenia) oraz próba reanimacji po podłączeniu do iTunes.

Problem występuje na urządzeniach z iOS 8 lub nowszym ekosystemie Apple. Wykryto go na urządzeniach z 64-bitowym procesorem (A7, A8, A9, A8X i A9X). Wcześniejsze modele z 32-bitowymi procesorami nie mają tego problemu.

Użytkownicy spotykali się również z podobnym problemem przy zmianie strefy czasowej.

W sieci pojawiają się też głosy, że urządzenie może powrócić do stanu używalności nawet po 5 godzinach w niektórych przypadkach. Innymi sposobem na naprawę problemu jest podobno zmiana karty SIM.

Źródło: 9to5mac

Dodaj komentarz