29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Zestaw Daydream VR zostanie zaprezentowany obok smartfonów z serii Pixel

1 min read
Zestaw Daydream VR zostanie zaprezentowany obok smartfonów z serii Pixel

Już za niecałe 10 godzin rozpocznie się konferencja Google, na której powinniśmy zobaczyć przede wszystkim dwa nowe smartfony Pixel oraz Pixel XL. Oczekuje się, że oprócz nich na scenie pojawią się także inne produkty – Chromecast Ultra, Google Home Assistant, router Wi-Fi oraz zestaw Daydream VR.

Daydream jest platformą VR, którą Google ogłosiło na konferencji I/O w maju tego roku. Wiele na to wskazuje, że dziś zobaczymy właśnie zestaw Daydream VR markowany przez Google, ale wyprodukowany prze firmę HTC, podobnie jak smartfony Pixel. Będzie on działał podobnie jak inne zestawy wirtualnej rzeczywistości, czyli niezbędny będzie do tego smartfon, który będzie kompatybilny z platformą Daydream.

Wygląda na to, że do zestawu dołączony będzie pilot z touchpadem oraz dwoma przyciskami. Cena za Daydream VR ma wynieść 79 dolarów, co jest mniejszą kwotą niż za konkurencyjny zestaw Gear VR od Samsung (nowy ze złączem USB-C). Jego cena w USA wynosi obecnie około 100 dolarów, czyli niecałe 400 zł, w Polsce kosztuje nieco powyżej tej kwoty.

Impreza Google odbędzie się dziś o godzinie 17, a relację możecie oglądać w tym miejscu.

Dodaj komentarz