29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Za przegrzewanie się Galaxy Note 7 odpowiada zbyt wysokie ciśnienie na wewnątrz baterii

1 min read
Za przegrzewanie się Galaxy Note 7 odpowiada zbyt wysokie ciśnienie na wewnątrz baterii

W dokumencie dla Koreańskiej Agencji Technologii i Standardów, Samsung przedstawił potencjalną przyczynę przegrzewania się baterii w niektórych Note 7, która powoduje wybuch i podpalenie się całego urządzenia. To pojedyncza mała, ale kłopotliwa wada produkcyjna, która powoduje niepotrzebną presję na płyty izolacyjne wewnątrz.

Pozwala to na starcie się biegunów dodatnich i ujemnych, powodując zwarcie, którego efektem jest nadmierne wytwarzanie się energii cieplnej. Oto film, który pokazuje co dzieje się z baterią Note 7 gdy anoda i katoda niespodziewanie się spotykają.

W każdym razie, wyjaśnienie zostało przedłożone już 2 września do rządowej agencji normalizacji w Korei, a Samsung obiecał zająć się problemem od razu, ponieważ nie miał innego wyjścia. “”Jeszcze nie mamy ostatecznego wyniku dochodzenia, ale planujemy rozwiązać problem i uczynić wszystko, aby zadbać o naszych klientów”, powiedział Samsung w swojej notatce do Agencji. “Obecnie badamy problem baterii we współpracy z producentami akumulatorów “.

Za produkcję wadliwych baterii odpowiedzialna jest zależna spółka Samsung SDI. Drugim z producentów baterii dla Galaxy Note 7 jest ATL i jednostki z tym akumulatorem nie mają żadnych problemów.

Źródło:Bloomberg, PhoneArena

Dodaj komentarz