15 lipca, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Wymienione jednostki Samsung Galaxy Note 7 nadal mają problem z przegrzewaniem

1 min read
Wymienione jednostki Samsung Galaxy Note 7 nadal mają problem z przegrzewaniem

Saga z Galaxy Note 7 wydaje się nie mieć końca. Samsung jest już w toku zastępowania wszystkich wadliwych jednostek i wydał już kilka aktualizacji oprogramowania, które wręcz zmuszają użytkowników do tego, ponieważ jedna z nich pozwala naładować baterię jedynie do 60 %. Drugą wyświetla zielony wskaźnik baterii, ale tylko na nowych jednostkach.

Z Korei Południowej napływają jednak niepokojące informacje o wymienionych już Galaxy Note 7 z teoretycznie bezpiecznymi bateriami. Donoszą oni, że ich fablety nadal mają problem z przegrzewającymi się akumulatorami. Podobno istnieje wiele skarg na to, że zamienniki baterii wewnątrz nowych, rzekomo bezpiecznych telefonów Galaxy Note 7 bardzo się nagrzewają i szybko tracą energię.

Samsung rozpoczął wymianę wadliwego Galaxy Note 7 w Korei Południowej w dniu 19 września, a do końca tygodnia przyznał, że niektórzy klienci już mają problemy z nowymi telefonami.

Nie wiadomo, co jest przyczyną tych problemów baterii oraz czy te doniesienia są prawdziwe. Samsung nie poinformował, czy skargi napływają również z innych krajów. Na razie wydaje się to ograniczać do rodzimego rynku.

Rzecznik firmy Samsung stwierdził, że kwestie klientów, którzy wnoszą skargi “całkowicie niezwiązane są z bateriami” i są to tylko pojedyncze przypadki, które mają coś wspólnego z problemami produkcji masowej. Skoro Samsung nie wydał oficjalnego oświadczenie w tej sprawie, liczba zarejestrowanych przypadków w Korei Południowej jest nieznana w tej chwili.

Źródło: PhoneArena, The Wall Street Journal

Dodaj komentarz