15 lipca, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Wymiary iPhone X (iPhone 8) porównane do wcześniejszych iPhone’ów

1 min read
Wymiary iPhone X (iPhone 8) porównane do wcześniejszych iPhone’ów

Od premiery nowej generacji iPhone’ów na ten rok dzieli nas zaledwie kilka dni. Jak zawsze to bywa, mamy do czynienia z przeciekami, które ujawniają nam niektóre szczegóły na ich temat. Najgorętszą pozycją jest oczywiście model premium, a więc iPhone 8. Do tej pory widzieliśmy zdjęcia makiet tego urządzenia i wiemy, czego mniej więcej możemy się po nim spodziewać.

Firma ogłosi we wtorek jubileuszowego iPhone’a z ekranem OLED oraz następców generacji z 2016 roku – iPhone 7S i 7S Plus. Dwa ostatnie powinny mieć praktycznie idealne wymiary, a iPhone 8 będzie miał nieco inną konstrukcję, a co za tym idzie zupełnie inne wymiary.

RedmondPie wykorzystało makietę iPhone 8 (lub X lub Edition), która powstała w oparciu o plotki i przecieki. Została ona porównana do innych modeli telefonów od Apple.

iPhone 8 jest większy od 4.7-calowego iPhone 6S oraz znacząco mniejszy od 5.5-calowego iPhone 7 Plus. Jednak sam wyświetlacz iPhone 8 jest wyższy niż w modelu 7 Plus. Wszystko to oczywiście dzięki proporcją 18:9, a nie 16:9 jak w 5.5-calowym fablecie z ubiegłego roku. Przekłada się to na około 8 % mniej powierzchni użytkowej.

Źródło: RedmondPie

Dodaj komentarz