29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

WhatsApp przestał działać dla niektórych starszych urządzeń

1 min read
WhatsApp przestał działać dla niektórych starszych urządzeń

Jeden z najpopularniejszych komunikatorów mobilnych – WhatsApp – właśnie zakończył swój żywot dla niektórych starszych smartfonów. Dotyczy to urządzeń z systemem Android 2.2 Froyo lub starszych wersji oraz modeli iPhone 3GS, a także wszystkich z systemem iOS 6 lub starszym. Dl wszystkich tych urządzeń, które stanowią obecnie minimalny udział w rynku WhatsApp przestał działać. Jeśli chodzi o platformę Froyo to stanowi ona zaledwie 0,1 % całego rynku, a w przypadku iOS 6 lub starszych systemów jest to 2.6 procent. iPhone 3GS również jest już “archaicznym” telefonem, który zadebiutował na rynku 7 lat temu.

Spółka zależna od Facebooka poinformowała właścicieli tych urządzeń, że niezbędna będzie wymiana na nowszy model lub aktualizacja oprogramowania, o ile jest to możliwe. Wstępnie na tej liście miały się znaleźć również smartfony BlackBerry oraz starsze telefony Nokia, ale termin wygaśnięcia WhatsApp został odroczony do 30 czerwca 2017 roku (BlackBerry OS, BlackBerry 10, Nokia S40 Nokia Symbian S60).

Jest to zapewne spowodowane tym, że starsze oprogramowanie oraz sprzęt nie są w stanie obsłużyć wielu nowych funkcji oraz względami bezpieczeństwa, gdzie szyfrowanie nie spisywałoby się zgodnie ze standardami.

Dodaj komentarz