29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Według badań użytkownicy iPhone’ów są bardziej skłonni do kłamstw

1 min read
Według badań użytkownicy iPhone’ów są bardziej skłonni do kłamstw

Wybór platformy mobilnej dla swojego smartfonu podobno bardzo wiele mówi o właścicielu. Według badań przeprowadzonych w 2015 i 2016 przez trzy uniwersytety z siedzibą w Londynie, posiadacze iPhone’ów posiadają więcej perswazji, są młodsi oraz są przekonani, że ich smartfon jest postrzegany jako symbol statusu.

Badania stwierdzają, że użytkownicy iPhone’ów wykazują też niższy poziom uczciwości, pokory i są bardziej emocjonalni, niż posiadacze smartfonów z innymi platformami. Co więcej sugerują one, że użytkownicy platformy iOS są egoistycznymi kłamcami, którzy są skłonni do wybuchów szału w każdym momencie.

Według tych samych badań użytkownicy Androida są starsi, bardziej uczciwi, spokojniejsi i zważają uwagi na status i pieniądze. Są też mniej skłonni do kłamstw oraz naginania zasad.

Oczywiście badania nie są całkowicie miarodajne, ale naukowcy byli w stanie z 70 % skutecznością wytypować jakiej platformy używają osoby poddane eksperyemtowi. Po zadaniu kilku pytań mogli zgadnąć czy w kieszeni ankietowanego znajduje się smartfon z Androidem czy z iOS’em.

Źródło: LiebertPub.Co., CNET

Dodaj komentarz