29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Uważaj na WhatsApp Gold!

1 min read
Uważaj na WhatsApp Gold!

Jak wiemy, smartfony są lub ulubionym celem oszustw w dzisiejszych czasach. Te małe gadżety posiada praktycznie każdy, od dzieci, po osoby starsze, często też osoby, które nie wiedzą “jak działa Internet”. Jest to bardzo prosta metoda na uzyskanie wielu danych poprzez wysłanie wiadomości z linkiem lub wpisanie loginu oraz hasła do odpowiedniej usługi. Albo, może być nieco bardziej skomplikowany proces, występując jako aplikacja, która sprytnie przechodzi rygorystyczną kontrolę jakości Google czy Apple.

Cóż, słyszeliśmy doniesienia o nowej metodzie typu phishing ,która krąży w komunikatorze WhatsApp. Komunikat zachęca użytkowników do aktualizacji do wersji premium zwanej “Gold”. Kliknięcie na podany link , podobno, przenosi użytkownika do strony, która od razu próbuje zainfekować urządzenie bez żadnych skrupułów.

Oczywiście każdy, kto spędza dużo czasu w internecie natychmiast zauważy, że coś jest nie tak. Kampanie marketingowe, które używają takich słów jak “tajne” i “używane tylko przez wielkie osobistości” zdecydowanie nie brzmią zbyt wiarygodnie. Warto więc uważać na to co przeglądamy i w co klikamy.

Źródło: UberGizmo

Dodaj komentarz