15 lipca, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Uwaga na stronę, która zawiesi przeglądarkę i może zresetować smartfona!

1 min read
Uwaga na stronę, która zawiesi przeglądarkę i może zresetować smartfona!

Uważajcie nowy dowcip, który krąży już w Internecie po sieciach społecznościowych, także Facebook i Twitter. Ludzie udostępniają linki do strony CrashSafari.com, która wyłącza nie tylko przeglądarkę jak nazwa mogłaby wskazywać, ale również może spowodować restart iPhone i iPada. Po wejściu na stronę z innej przeglądarki jak Opera, Chrome czy Firefox również zostają one natychmiast ‘unieszkodliwione’. Co zabawniejsze Internet Explorer jest odporny na jej działanie.

Zatem uwierzcie na słowo i nie próbujcie tego na swoich urządzeniach. Przeróżni dowcipnisie w postach umieszczają oczywiście skrócone linki, który prowadzą do CrashSafari.com. Jeden ze skrócony linków odwiedziło już ponad 100 tysięcy osób, które przeżyły niemałe zaskoczenie. Takich osób jest zapewne więcej. Szczególną uwagę powinni zachować użytkownicy systemu iOS.

Strona sama w sobie nie jest groźna, bo nie zawiera wirusów, trojanów, oprogramowania szpiegowskiego czy wykradającego dane. Co najwyżej może zrobić nam psikus.

Strona działa na zasadzie pętli. Za pomocą skryptu JavaScript nieustannie odświeża stronę, co powoduje wywalenie się przeglądarki.

Źródło: The Guardian

Dodaj komentarz