29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Touch ID może wkrótce rejestrować nieuprawnione odciski palców

1 min read
Touch ID może wkrótce rejestrować nieuprawnione odciski palców

Obecnie jednym z najskuteczniejszych oraz najśmieszniejszych sposobów na identyfikacje osób, które przywłaszczyły sobie nasz smartfon jest seria robionych przez nich zdjęć jeśli urządzenie jest zsynchronizowane z chmurą. Jest to szczególnie zauważalny proceder w przypadku iPhone’a lub iPada i usługi iCloud.

Według najnowszego zgłoszenia patentowego Apple chce pójść krok dalej. Przy każdej próbie odblokowania telefonu za pomocą Touch ID, urządzenie będzie rejestrowało nieautoryzowane użycie nieznanego odcisku palca. Jest to w zasadzie aktualizacja patentu, kiedy to Apple wnioskowało o rejestrowanie głosu złodzieja lub nawet robienie jego zdjęć przy próbie wykonywania połączeń.

W najnowszej aktualizacji Apple dodaje do tej mieszanki Touch ID, aby odciski mogły być użyte podczas śledztwa. Jest też kwesta nowej polityki prywatności, ponieważ odciski palców właściciela telefonu będą mogły być wysłane do organów ścigania.

Do tej pory urządzenia iPhone i iPad oferują śledzenie lokalizacji lub brak możliwości aktywacji bez hasła konta iCloud. Wydaje się, że są to skuteczne “odstraszacze”, ponieważ liczba kradzieży urządzeń z iOS jest znacznie niższa, niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu.

Źródło: COM

Dodaj komentarz