15 lipca, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Speedtest.net – sprawdź prędkość swojego łącza

1 min read
Speedtest.net – sprawdź prędkość swojego łącza

Aplikacja chyba jednego z najbardziej znanych narzędzi do mierzenia właściwości swojego łącza internetowego. Speedtest.net od Ookla pozwala na sprawdzenie prędkości pobierania, wysyłania oraz zmierzenie PING’u. Aplikację znajdziemy w Google Play, App Store oraz Windows Store. Jest całkowicie bezpłatna, lecz zawiera reklamy, które jednak nie przeszkadzają w swobodnym wykonaniu testu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push({});

Pierwszą z wykonywanych jest próba możliwości łącza podczas pobierania danych z sieci oraz sprawdzenie przy tym pingu. Po tym przychodzi czas na sprawdzenie szybkości wysyłania. Po wykonaniu testu otrzymujemy wyniki oraz to z jakiego typu sieci korzystaliśmy, czyli może to być Wi-Fi lub 3G/4G.

Wyniki poprzednich testów są zapisane w odpowiedniej zakładce. Znajdziemy w niej wszystkie dane łącza oraz datę i godzinę sprawdzenia jego możliwości. Za pomocą mikropłatności w Speedtest.net usuniemy z niej również reklamy, lecz wydaje się to zbędnym zabiegiem jak na możliwości tej aplikacji. Wyniki możemy także udostępniać.

Produkt Ookla ma miliony ściągnięć we wszystkich sklepach, więc to oddaje możliwości i dokładność testów wykonywanych za pomocą tej aplikacji.

Pobierz:

Dodaj komentarz