29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Smartwatch i SmokeBeat pomogą ci rzucić palenie

1 min read
Smartwatch i SmokeBeat pomogą ci rzucić palenie

Palenie papierosów to jeden z nałogów, który może wpływać nie tylko na organizm osoby uzależnionej, ale także na otoczenie. Ogólnie nie znajdziemy w nim żadnych plusów, z resztą jak w każdym nałogu. Mimo rosnących cen za paczkę papierosów, nadal wiele osób nie próbuje rzucić palenia. Wolą oni marznąć zimą, ponieważ w większości miejsc publicznych jest to zabronione.
Istnieje wiele sposobów czy preparatów, które mają pomóc w rzuceniu palenia, ale najważniejsza jest oczywiście silna wola. Dostarczane są też aplikacje, które mają nam pomagać w systematycznym ograniczaniu palenia, ale dane trzeba wpisywać ręcznie. Z innowacyjnym rozwiązaniem przychodzi aplikacja SmokeBeat, którą nie jest łatwo oszukać jak inne programy.

Firma Somatix z wykorzystaniem smartwatcha jest w stanie określić ile papierosów dziennie wypalimy. Algorytm jest w stanie rozróżnić czy ktoś chciał się podrapać po głowie, będzie coś jadł, czy po prostu pali papierosa (lub coś innego). Zegarek wysyła dane do aplikacji, która dostarcza istotne informacje. Mówi ile użytkownik spalił papierosów w danych czasie, ile go to kosztowało i czy przestrzega założonego planu. Aplikacja wysyła powiadomienia zachęcające i dotyczące naginania planu.

Trzeba tylko pamiętać, aby trzymać papieros w ręce, na której jest smartwatch.

Źródło:PhoneArena

Dodaj komentarz