29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Smartfony z Androidem z większą ilością awarii niż iPhone’y

1 min read
Smartfony z Androidem z większą ilością awarii niż iPhone’y

Według najnowszych badań Blanco Technology Group telefony z Androidem ulegają awariom prawie dwa razy częściej niż iPhone’y. Pomiar pochodzi z trzech pierwszych miesięcy 2016 roku. Urządzenia z systemem od Google okazały się mieć wskaźnik awaryjności na poziomie 44 procent, w porównaniu z 25 procentami uzyskanymi przez iPhone’y.

W teście porównywane były urządzenia z najwyższej półki cenowej. Smartfonami z Androidem, które ulegają najczęstszym awariom były Samsung Galaxy S5 oraz Galaxy S6. Jeśli chodzi o Apple to największy wskaźnik awaryjności wykazały dwa modele – iPhone 6 oraz 5S.

“Wskaźnik awaryjności Androida był szczególnie duży w przypadku urządzeń w Azji, co stanowiło 55 % awarii urządzenia z systemem Android na całym świecie. Oznacza to wzrost w porównaniu z IV kwartałem 2015 roku, gdzie wynosił on 50%”.

Nie należy jednak do końca obwiniać samych urządzeń, ponieważ za większość awarii odpowiedzialne są niestabilne aplikacje. Dotyczyło to aż 3/4 przypadków. Głównie za taki stan rzeczy odpowiedzialne są aplikacje społecznościowe i multimedialne.

Źródło: Bussiness Insider

Dodaj komentarz