29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Składany wyświetlacz Galaxy X tuż przed premierą

2 min read
Składany wyświetlacz Galaxy X tuż przed premierą

SAMSUNG CSC

Od lat już się mówi, że w przyszłości nasze smartfony będą mogły się wyginać i będą dzięki temu bardziej odporne na uszkodzenia oraz posiadały więcej funkcji, dzięki swojej giętkości. Widzieliśmy już nawet kilka prototypów, ale żaden jak do tej pory nie wszedł do sprzedaży. Ostatnio głośno jest o Samsungu i jego smartfonie planowanym na 2017 rok – Galaxy X. Jego specyficzną cechą ma być możliwość złożenia na pół, zupełnie jak portfel. Tak się składa, że w tym tygodniu Samsung zaprezentuje ekran, który będzie mógł zrobić dokładnie to o czym mówimy.

Oczywiście mamy już na rynku urządzenia z ekranami, które nie są całkowicie płaskie. Mówimy o tu o telewizorach oraz smartfonach jak chociażby Samsung Galaxy S7 edge, który ma elastyczny panel OLED owinięty wokół krawędzi.

Ostatnie plotki mówią, że Galaxy X będzie wyposażony w wyświetlacz 4K, który będzie można złożyć, podobnie do portfela. Jednak na SID 2016, czyli dorocznych targach wyświetlaczy, będziemy mogli rzucić okiem na projekt, który najprawdopodobniej będzie używany w przyszłorocznej nowości. Niestety, model ten nie będzie miał rozdzielczości 4K.

Nowy wyświetlacz, który Samsung przygotowuje się pokazać to 5,7 ekran AMOLED o rozdzielczości 2560 x 1440. Wyświetlacz jest super cienki, bo ma zaledwie 0,3 mm grubości, waży 5 gramów, a promień jego zakrzywienia wynosi 10. Oznacza to, że wyświetlacz może być zwinięty w okrąg o promieniu zaledwie 10mm.

Źródło: Korea Herald

Dodaj komentarz