21 kwietnia, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Składany Samsung Galaxy X mógł otrzymać certyfikat Bluetooth

1 min read
Składany Samsung Galaxy X mógł otrzymać certyfikat Bluetooth

Od zeszłego roku mówi się o składanym smartfonie od Samsunga, którym podobno ma nazywać się Galaxy X. Teraz,prawdopodobnie otrzymał on certyfikat Bluetooth z Bluetooth SIG. Zanim jednak zaczniemy dalsze spekulację, należy zaznaczyć, że certyfikat otrzymało urządzenie o numerze modelu SM-G888N0. Numer ten nie odpowiada żadnemu znanemu smartfonowi oraz takiemu, którego możemy się spodziewać od Samsunga.

Bluetooth SIG ujawniło, że SM-G888N0 posiadało Bluetooth 4.2, a nie 5.0 jak Galaxy S8/S8+. Ten sam model otrzymał również certyfikat Wi-Fi od Wi-Fi Alliance i działał wtedy na systemie Android 6.0.1. Dziwnym byłoby też, że urządzenie premium jakim bez wątpienia ma być Galaxy X miałoby mieć Bluetooth 4.2, a nie nowszą wersję.

Wcześniejsze plotki mówiły, że składany smartfon do Samsunga ma pojawić się w trzecim kwartale 2017 roku lub dopiero w pierwszym kwartale 2018 roku. Bardziej prawdopodobny wydaje się ten drugi termin. Inne plotki mówiły też, że Galaxy X nie będzie elastyczny, a będzie jedynie składał się z dwóch paneli połączonych zawiasem.

Pamiętajmy, że jest już koncept urządzenia o nazwie Lenovo Folio, który z tabletu staje się smartfonem po złożeniu. Więcej o tym możecie przeczytać tutaj.

Źródło: PhoneArena

Dodaj komentarz