15 lipca, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Skaner linii papilarnych na ekranie od vivo w akcji

2 min read
Skaner linii papilarnych na ekranie od vivo w akcji

Nie jest zaskoczeniem, że Apple jak i Samsung pracują nad skanerem linii papilarnych, który ma zostać osadzony bezpośrednio pod ekranem. Wiemy też, że zabieg ten nie spełnił wymogów koreańskiego producenta i nie zastosował go w Galaxy S8/S8+. Podobnie będzie to wyglądało w przypadku Galaxy Note8. Dużo mówi się, że Apple również ma problemy z tą technologią i także nie wdroży jej jeszcze w tym roku.

Okazuje się jednak, że inni producenci również próbują umieścić czytnik biometryczny w ekranie. Pierwszym z nich może być vivo i jako pierwszy wprowadzi na rynek urządzenie z innowacyjną technologią. Niezależną firmą, która również pracuje nad skanerem ultradźwiękowym jest Qualcomm. To właśnie z amerykańską firmą, vivo współpracowało, aby móc wdrożyć tę technologię.

Na poniższym filmie możemy zobaczyć jak wygląda to w praktyce. Wyraźną różnicą jest czas w jakim zapamiętywany jest odcisk palca w przypadku skanera umieszczonego na ekranie, jest on zwyczajnie dłuższy. Wynika to z tego, że czujnik musi rejestrować wszystkie fale ultradźwiękowe, które przepływają przez cały ekran.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=37&v=FxlsVbYS2jY https://www.youtube.com/watch?time_continue=70&v=zAp7nhUUOJE

Również samo odblokowywanie tą metodą trwa nieco dłużej, niż w przypadku tradycyjnych skanerów linii papilarnych. Palec będzie trzeba również umieścić w wyznaczonym miejscu i dotknięcie innego obszaru nic nie da. W drugim z filmów możemy dowiedzieć się, że działać będzie również w przypadku mokrych dłoni. Nie wiadomo, kiedy mogą pojawić się pierwsze smartfony z tego typu rozwiązaniem, ale vivo może być pierwsze w tej dziedzinie.

Źródło: GizChina

Dodaj komentarz