29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

SK Hynix prezentuje chip 8GB RAM dla przyszłych smartfonów

2 min read
SK Hynix prezentuje chip 8GB RAM dla przyszłych smartfonów

Już kilka miesięcy temu pojawiły się plotki, że wewnątrz najnowszego flagowego smartfonu Galaxy S8 znajdziemy 8 GB pamięci RAM. Oczywiście do tej pory nie mieliśmy styczności z takimi chipami, które oferowałyby taką ilość pamięci RAM i żaden z producentów nie mógł zaskoczyć swoich fanów. Wszystko jednak powoli się zmieni za sprawą dwóch koreańskich firm – SK Hynix oraz największego konkurenta Samsung. To właśnie SK Hynix ogłosiło dziś układ składający się z dwóch 8 gigabitowych chipów połączonych w konfiguracji dwukanałowej i ułożonych w czterech warstwach. Daje to dokładnie 64 gigabity, wynoszące 8 GB mobilnej pamięci DRAM.

Hynix twierdzi, że otrzymany “pakiet” zajmuje 30% mniej miejsca niż obecne chipy mobilne LPDDR4, a do tego zużywa około 20 % mniej energii. Układ został nazwany LPDDR4X i oczekuje się, że zapotrzebowanie na ten rodzaj pamięci będzie bardzo duże w tym roku, aby zasilić wiele flagowych smartfonów jak Galaxy S8, czy iPhone 8.

Jeśli chodzi o Galaxy S8 to możemy się spodziewać, że ten flagowiec zostanie wyposażony w 8 GB RAM, ale co do produktu Apple możemy mieć duże zastrzeżenia. Raczej trudno uwierzyć, że Apple zdecyduje się na tak duży skok z 3 GB pamięci RAM w obecnej generacji iPhone’ów. Pamiętajmy, że w październiku Samsung również zapowiedział 8 GB moduł pamięci LPDDR4 DRAM.

Źródło: SK Hynix, The Investor, PhoneArena

Dodaj komentarz