29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Samsung zwiększa produkcję Galaxy S7 w związku z wycofaniem Galaxy Note 7

1 min read
Samsung zwiększa produkcję Galaxy S7 w związku z wycofaniem Galaxy Note 7

Według sierpniowych raportów Galaxy Note 7 mógł być najlepiej sprzedającym się urządzeniem z linii Note w historii. Niestety cały proces pod nazwą “Galaxy Note 7” to porażka dla Samsunga i w ubiegłym miesiącu firma musiała wymienić 2.5 miliona wadliwych jednostek na nowe i bezpieczne urządzenia. Ale urządzenia zamienne są nadal podatne na przegrzanie i wybuchają (6 przypadków z ostatniego tygodnia). W związku z tym Samsung całkowicie zaprzestał sprzedaży Note 7 i prawdopodobnie wstrzymał też jego produkcję.

Naturalnie, klapa z udziałem Galaxy Note 7 sprawia, że Samsung straci mnóstwo pieniędzy, mówi się o 14 miliardach dolarów. Ale firma ma też nadzieję, że w celu przeciwdziałania stratom uda się wykorzystać popularność nieco starszych telefonów. Według The Korea Herald, Samsung zamierza zwiększyć produkcję serii Galaxy S7, a także spróbować sprzedać większą liczbę tańszych smartfonach – jak Galaxy A8.

Galaxy S7 jest nadal flagowym smartfonem Samsunga i był bardzo dobrze przyjęty na całym świecie. Poza tym Galaxy S7 edge niewiele różni się od Note 7, poza kilkoma drobnymi szczegółami jak S Pen, czy skaner tęczówki.

Źródło: PhoneArena, Korea Herald

Dodaj komentarz