22 czerwca, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Samsung z trójką najlepiej sprzedających się telefonów z systemem Android na świecie

2 min read
Samsung z trójką najlepiej sprzedających się telefonów z systemem Android na świecie

Według najnowszego raportu firmy badawczej Strategy Analytics, w pierwszej trójce najlepiej sprzedających się smartfonów z systemem Android w skali globalnej, wszystkie są produkowane przez firmę Samsung. Mowa tu o flagowym Galaxy S7 edge, Galaxy J2 oraz standardowej wersji Galaxy S7. Górują one nad wszystkimi innymi smartfonami sprzedanymi w pierwszej połowie 2016 roku.

Według nowego raportu Strategy Analytics, Samsung był w stanie wysłać szacunkowo 13,3 mln sztuk Galaxy S7 edge do końca czerwca, mimo tego, że sprzedaż została uruchomiona w drugim tygodniu marca. Stanowiło to 2.3 procenta udziału w całym rynku smartfonów z Androidem w tym okresie.

Samsung Galaxy J2 sprzedał się w niedużo mniejszej ilości, bo w przybliżeniu było to 13 milionów sprzedanych jednostek. Płaski Galaxy S7 miał udział w rynku na poziomie 2 procent, co przełożyło się na 11,8 mln sprzedanych urządzeń w ciągu pierwszych miesięcy obecnego roku.

Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ już od dawna mówi się, że seria Galaxy S7 jest ogromnym, komercyjnym sukcesem koreańskiej firmy. Według Strategy Analytics pierwsza połowa 2016 roku była lepsza pod względem sprzedaży od poprzedniego roku, bo rok wcześniej sprzedano 522,2 miliona jednostek z Androidem. W tym roku sprzedano 577.3 mln sztuk, a więc wynik jest lepszy o około 10 procent. W tym samym czasie sprzedaż iPhone’ów spadła porównując pierwsze półrocze 2015 i 2016 roku – 108,7 miliona sztuk do 91,6 mln.

Źródło: Strategy Analytics

Dodaj komentarz