15 lipca, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Samsung rozważa przeniesienie siedziby w Londynie z powodu Brexitu

1 min read
Samsung rozważa przeniesienie siedziby w Londynie z powodu Brexitu

“Brexit” staje się rzeczywistością i zgodnie z wynikami referendum Wielka Brytania wkrótce opuści szeregi Unii Europejskiej. Zapoczątkowało to również niemałe zamieszanie w świecie biznesu, które będzie obserwować zapewne jeszcze przez długie tygodnie. Wpłynęło to również na londyńską giełdę oraz obniżenie kursu funta brytyjskiego. W związku z tym wiele dużych firm zagranicznych wyprowadzkę z wysp brytyjskich w niedalekiej przyszłości.

Jedna z tych firm jest również Samsung, który podobno rozważa przeniesienie swojego biura do innego kraju na kontynencie europejskim. Mówi się, że LG planuje podobny zabieg. Skutki “Brexit’u” dla Samsunga są dość proste – jeśli Anglia opuści UE, to zostaną wprowadzone cła importowe, plus cena elektroniki może zostać zwiększona wraz z osłabieniem funta, co mogłoby zmniejszyć znaczenie na rynku brytyjskim dla takich firm jak Samsung, LG oraz cała reszta.

Zobaczymy jak to się wszystko potoczy, ale na razie wszystko pozostaje bez zmian i w Wielkiej Brytanii nadal obowiązuje prawo europejskie. Zmiany mogą nadejść za dwa lata, więc firmy będą miałby sporo czasy, aby zdecydować o swojej przyszłości w UK.

Źródło: Korea Herald

Dodaj komentarz