29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Samsung rozpocznie niewielką produkcję składanych smartfonów pod koniec roku

1 min read
Samsung rozpocznie niewielką produkcję składanych smartfonów pod koniec roku

Kolejnym krokiem, który może zrewolucjonizować branżę mobilną mogą być składane (elastyczne) smartfony. Główni gracze na rynku jak Apple, Microsoft, Samsung czy LG opatentowali składane urządzenia już dawno, ale żaden z nich nie odważył się na rozpoczęcie masowej produkcji. Od pewnego czasu możemy usłyszeć, że dwie ostatnie firmy pracują nad swoimi urządzeniami i możemy zobaczyć je pod koniec tego roku. Najnowsze doniesienia z Tajwanu mówią, że Samsung już rozpoczął budowanie swojego składanego smartfonu i uruchomi produkcję urządzeń w IV kwartale 2017 roku.

Plotki z tego tygodnia mówią, że Samsung zdecyduje się pokazać niektórym partnerom prototyp takiego urządzenia na na Mobile World Congress (MWC) pod koniec lutego. Podobno firma boryka się z problemami technicznymi podczas produkcji i wytrzymałością osłony z tworzywa sztucznego i rozpocznie niewielką produkcję pod koniec roku. Masowe wdrożenie elastycznego smartfonu będzie możliwe dopiero w przyszłym roku.

Osłona wszystkich komponentów jest kluczowym składnikiem do produkcji składanych smartfonów, a Samsung nie posiada jeszcze udoskonalić metody wytwarzania, aby spełnić wymagania niezawodności i jakości dla produkcji masowej.

Źródło: Digitimes, PhoneArena

Dodaj komentarz