21 kwietnia, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Samsung Max zastępuje aplikację Opera Max

1 min read
Samsung Max zastępuje aplikację Opera Max

Opera Max to aplikacja służąca do oszczędzania danych oszczędzania danych wykorzystywanych przez aplikacje oraz gry. Została jednak wycofana w ubiegłym roku. Wcześniej jednak Samsung zdecydował się na instalowanie jej wstępnie na kilku modelach Galaxy. Samsung jednak udostępnił ją ponownie pod nazwą Samsung Max. To, że jest kontynuacją świadczyć może przekierowanie ze strony Opera do sklepu Google Play z tą aplikacją.

Samsung Max na bieżąco kompresuje strony internetowe i multimedia na nich dostępne jak obrazy, wideo, czy muzykę. To samo w przypadku innych aplikacji jak Netflix, YouTube, czy Facebook. Pozwala to na oszczędzanie danych. Aplikacja śledzi również wykorzystanie danych, a więc pozwoli zlokalizować, która z nich wykorzystuje ich najwięcej. Samsung Max nie musi działać w przypadku wszystkich aplikacji na telefonie i możesz wybrać tylko te, które najbardziej mogą wpływa na zużycie danych.

Samsung Max ma również chronić prywatność poprzez usługę maskowania DNS i szyfrowanie ruchu, kiedy połączymy się z nieznanymi sieciami Wi-Fi.

Samsung Max zostanie wstępnie załadowany na wszystkich telefonach Galaxy A i Galaxy J w niektórych krajach rozwijających.

Dodaj komentarz