15 lipca, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Samsung i LG pracują nad ekranem z czterema zakrzywionymi krawędziami

1 min read
Samsung i LG pracują nad ekranem z czterema zakrzywionymi krawędziami

Samsunga Galaxy S8 i Samsung Galaxy S8+ i ich wyświetlacze prezentują się bardzo okazale z obustronnie zakrzywionymi krawędziami. Najnowszy raport wskazuje jednak, że Samsung pracuje nad ekranem, który ma zakrzywione cztery krawędzie, a nie tylko dwie. Oznacza to, że będzie to prawdziwy wyświetlacz bez jakiejkolwiek ramki. Mówi się, że miałby on obejmować 98 % powierzchni całego przedniego panelu. Podobne prace prowazi również największy konkurent, czyli LG.

Według dzisiejszego raportu, Samsung zamierzał dostarczać ten rodzaj ekranu dla iPhone 8. Niedawno firma z Korei Południowej podpisała dwuletnią umowę z Apple, obiecując dostarczyć 92 miliony paneli OLED dl rocznicowego modelu iPhone’a. Ostatnio nawet pojawiły się zdjęcia makiety iPhone 8, które pokazywały urządzenie z płaskim ekranem bez jakichkolwiek ramek. Tak więc Apple prawdopodobnie zrezygnowało z tego pomysłu i zastosuje właśnie ekran bez zakrzywionych krawędzi. Głównym problemem ma być proces zaminowania.

W przypadku dwóch zakrzywionych krawędzi technika laminowania jest skuteczna, ale trudno byłoby to również zastosować dla dwóch kolejnych. Oznacza to, że na razie firma Apple będzie musiała trzymać się płaskiego panelu OLED dla urządzeń w 2017 roku. Być może pierwszym smartfonem z czterema zakrzywionymi krawędziami będzie Samsung Galaxy S9.

Źródło: ETNews, AndroidAuthority

Dodaj komentarz