21 kwietnia, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Samsung Galaxy S9 sprzedaje się na tym samym poziomie lub nieco niższym niż S8

1 min read
Samsung Galaxy S9 sprzedaje się na tym samym poziomie lub nieco niższym niż S8

Samsung nie poinformowało o liczbach przedsprzedaży flagowej pary Galaxy S9, a to zapewne dlatego, że jest jeszcze na to za wcześnie. Liczby mogą zmieniać się i to bardzo każdego dnia. Pojawiają się jednak doniesienia, że nowy telefon sprzedaje się gorzej od swojego poprzednika.

Jeden z pracowników Samsung Electronics przyznał dla Yonhap News, że przedsprzedaż Galaxy S9 jest na podobnym poziomie jak w przypadku Galaxy S8 lub minimalnie niższa. Wygląda na to, że u południowokoreańskich konsumentów Galaxy S9 nie wywołuje większych emocji, ponieważ nie różni się on zbytnio od Galaxy S8. Znawcy rynku są również zgodni co do tego, że klienci użytkują jeden model przez dłuższy czas, a to również nie sprzyja sprzedaży.

Samsung Galaxy S8 w poprzednim roku, w zaledwie dwa dni ustanowił rekord przedsprzedaży dla producenta z Korei Południowej. Sprzedano wtedy 550 00 jednostek. Jeżeli Galaxy S9 sprzedaje się nieco gorzej to i tak nie jest najgorszy wynik. Dla porównania, w tym samym okresie sprzedano 200 tysięcy sztuk Galaxy S7.

Źródło: Yonhap News, PhoneArena

Dodaj komentarz