15 lipca, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Samsung Galaxy S8 bez gniazda słuchawkowego i ekranem 4K?

1 min read
Samsung Galaxy S8 bez gniazda słuchawkowego i ekranem 4K?

Samsung Galaxy S8 będzie kolejnym flagowym produktem i zostanie zaprezentowany najprawdopodobniej pod koniec lutego 2017 roku. Mimo tego, że do jego debiutu pozostało jeszcze kilka miesięcy, to analitycy już przekazują pierwsze informacje na temat Galaxy S8. Po raz kolejny mówi się o wyświetlaczu UHD, czyli takim o rozdzielczości 2160 x 3840. Aktualnie, w poprzednim modelu Galaxy S7 mamy ekran QHD o rozdzielczości 1440 x 2560.

Głównym powodem dla zastosowania wyświetlacza 4K jest możliwość wsparcia dla wirtualnej rzeczywistości zaraz po wyjęciu z pudełka. Pierwszym problemem, który może pojawić się przy wprowadzeniu takiego ekranu może być szybki drenaż baterii.

Idealnie ten problem ukazuje ostatnia sytuacja z aplikacją Oculus VR na Galaxy S7. Jeden z użytkowników donosi, że ubyło mu 70 % baterii w zaledwie 3 godziny.

Inną ciekawą informacją jest, że Samsung Galaxy S8 również pojawi się bez gniazda słuchawkowego 3.5 mm. Port USB typu C może obsługiwać audio podobnie jak port Lighting w iPhone.

Galaxy S8 może zostać zaprezentowany na targach MWC 2017 roku, które będą trwały od 27 lutego do 2 marca 2017 roku w Barcelonie.

Źródło: SlashGear

Dodaj komentarz