29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Najtańsze sensowne smartfony w 2021 roku

3 min read
Najtańsze sensowne smartfony w 2021 roku

Najtańsze sensowne smartfony w trzecim kwartale 2021 roku mogą zainteresować wielu klientów., których wymagania nie są zbyt duże. Potrzeba posiadania nowego telefonu, który będzie służył do podstawowych funkcji może być zrealizowana za około 500 złotych.

Podstawowy model od Xiaomi

Xiaomi Redmi 9 to jeden z bardziej popularnych telefonów. Kolejne generacje z serii Redmi prezentują świetny stosunek ceny do jakości. Nie inaczej jest w przypadku najtańszego z serii modelu oznaczonego literą C. Xiaomi Redmi 9C występuje w wersji z trzema gigabajtami pamięci RAM i pamięcią na dane o wielkości 64GB. Telefon posiada wszystkie niezbędne funkcje – bluetooth, wi-fi, aparat fotograficzny oraz pojemną baterię.

Aparat posiada trzy obiektywy, dodatkowo można skorzystać z przedniej kamery – przeznaczonej do zdjęć selfie i wideorozmów.

Ekran o rozdzielczości FullHD+ ma przekątną ponad 6,2″. Kupując ten model otrzymamy nową wersję systemu – Android 10. Całość pracuje z użyciem podstawowego procesora, który wystarczy do podstawowej pracy i prostych lub starszych gier.

Xiaomi Redmi 9C występuje w kilku ciekawych wariantach kolorystycznych.

Dla wymagających długiego czasu pracy na baterii – Motorola E7i Power

Nieco gorsze podzespoły i aparat, w zamian świetny czas pracy na jednym ładowaniu. Tani, kosztujący niecałe 400 złotych model Motoroli daje możliwość korzystania z podstawowych funkcjonalności.

Aparat fotograficzny posiadający dwa obiektywy nie wykona zbyt dobrych fotografii, tak samo jest w przypadku przedniej kamery. Ekran LCD tego telefonu jest dość spory, ma przekątną 6,5″. Jego rozdzielczość nie jest jednak zbyt duża. Obecnie standardem jest rozdzielczość FullHD lub wyższa, natomiast ten model Motoroli posiada jedynie HD+ (rozdzielczość rozszerzona do proporcji wydłużonego ekranu).

Telefon posiada jedynie 2 GB pamięci operacyjnej RAM, tym samym może mieć spore problemy z płynną pracą. Można zapomnieć o uruchomieniu bardziej zaawansowanych aplikacji i wymagających gier. Procesor posiada 8 rdzeni, nie cechuje się jednak zbyt wysoką wydajnością.

Mocarz spod znaku mało znanej marki – realme 7i

Chiński producent w segmencie najtańszych smartfonów posiada model charakteryzujący się dość dobrymi parametrami. To pamięć operacyjna o wielkości 4GB, 64GB pamięci na dane i imponujące parametry wbudowanego aparatu fotograficznego. Ten składa się z trzech obiektywów, a główny ma matrycę 48 Megapikseli.

Telefon charakteryzuje się bardzo dużą pojemnością baterii – aż 6000mAh. Ekran to stworzony w technologii IPS LCD wyświetlacz HD o przekątnej 6.5″. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android 10.

Czy tanie telefony komórkowe mają sens?

Obecnie dostępne smartfony w cenach około 400-500 złotych za nowy egzemplarz są porównywalne ze smartfonami reprezentującymi średnią półkę, które oferowane były kilka lat temu. Zakup takiego smartfona nie oznacza odcięcie się od całego świata i powrót do wysyłania wiadomości SMS. Te telefony wciąż dają możliwość swobodnego przeglądania Internetu, oglądania filmów, słuchania muzyki i korzystania z niezbędnych narzędzi i aplikacji.

Dodaj komentarz