29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Czy komputery poleasingowe są dobrej jakości?

2 min read

Zakup nowego komputera wiąże się ze sporym wydatkiem. Jest on tym wyższy, im wydajniejsze są podzespoły w nim zaimplementowane. Przy zakupie sprzętu komputerowego możemy zaoszczędzić, decydując się na tańszą alternatywę. Jest nią sprzęt poleasingowy. Czy wydając mniej na zakup takich urządzeń, rezygnujemy z jakości?

Na czym polega leasing komputerów?

Z pojęciem sprzętu używanego spotkał się niemal każdy konsument. Na ogół kojarzy nam się z mocno wyeksploatowanym sprzętem z anachronicznymi rozwiązaniami technicznymi, którego jedyną zaletą jest niska cena. To oczywiście stereotypowy sposób myślenia o komputerach przechodzonych. Urządzenia poleasingowe oferowane na rynku dowodzą, że używane komputery nie muszą i często nie są słabej jakości.

Leasing polega na udostępnianiu firmom komputerów i laptopów na kredyt z niskim oprocentowaniem, którego firma spłaca przez kilka lat. Standardem jest dwuletni okres korzystania z komputerów wziętych w leasing. Po upływie tego czasu firma udostępniająca CPU odzyskuje sprzęt, serwisuje go i wystawia na sprzedaż. Mówimy tu o komputerach stosunkowo nowych, ze wciąż aktualnymi rozwiązaniami technicznymi.

Urządzenia poleasingowe a jakość

Komputery udostępniane podmiotom gospodarczym, przeważnie korporacjom, eksploatowane są w warunkach biurowych. Są też na ogół dość wydajne pod kątem podzespołów, którymi mogą się poszczycić. W zależności od profilu pracy i zakresu działań wykorzystuje się CPU z nowym systemem operacyjnym, szybkim procesorem i wydajną kartą graficzną. Zintegrowane układy graficzne spotykane są głównie w komputerach AiO. Stacjonarne komputery dysponują na ogół takimi podzespołami jak karta klasy nVidia oraz procesorami Intel Core. Mają na ogół pojemne dyski SSD.

Komputery poleasingowe są też serwisowane przed wystawieniem ich na sprzedaż. Sprawdzane są pod kątem ewentualnych usterek i naprawiane przez specjalistów. Jedynymi śladami eksploatacji takich urządzeń są przeważnie drobne zarysowania obudowy.

Korzyści z zakupu komputerów poleasingowych

Powzięcie decyzji o zakupie sprzętu poleasingowego cieszy się konkretnymi zaletami. Pierwszą z brzegu jest cena. Nie da się ukryć, że bardzo wydajne urządzenia, przeznaczone dla graczy i użytkowników korzystających z multimediów są drogie. Im wyższe parametry ma komputer stacjonarny, tym droższy on jest. Urządzenia poleasingowe są znacznie tańsze od sprzedawanych bezpośrednio przez dedykowane sklepy z elektroniką. Decydując się na takie rozwiązanie, nie nadwyrężamy kieszeni.

Tanie przedmioty, w tym komputery kojarzą nam się z przestarzałymi rozwiązaniami i awaryjnością. Komputery poleasingowe są stosunkowo nowym sprzętem mogącym się poszczycić obecnością podzespołów z górnej półki. Gracze, którzy potrzebują solidnego sprzętu do wydajnych produkcji, nie będą zawiedzeni. Komputery sprzedawane po leasingu nie są awaryjne. Do zalet kupowania produktów poleasingowych należy pewność, że są one gruntownie sprawdzane pod czujnym okiem wykwalifikowanych specjalistów IT.

Komputery poleasingowe znajdziesz na stronie https://www.otokomputery.pl/pl/c/Komputery-poleasingowe/2

Dodaj komentarz