29 maja, 2024

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Technologia HIFU – lifting bez skalpela

2 min read
Technologia HIFU - lifting bez skalpela

Technologia HIFU - lifting bez skalpela

Medycyna estetyczna coraz bardziej popularna

Coraz więcej osób korzysta z zabiegów medycyny estetycznej. Ponadto coraz większa liczba zabiegów oparta jest na różnego rodzaju technologiach. Przykładem jest technologia HIFU – skrót od angielskiego wyrażenia high intensity focused ultrasound, czyli skupiona wiązka fal dźwiękowych o dużym zasięgu. Technologia ta jest używana w zabiegach medycyny estetycznej do liftingu i ujędrniania skóry.

Czym jest HIFU

HIFU to fala akustyczna o wysokiej częstotliwości, która powoduje ruch komórek w tkankach. Fala ma ograniczony zasięg i może kumulować się na różnej głębokości tkanki​ – 1.5, 3.0 i 4.5 mm. Skoncentrowana wiązka ultradźwięków sięgając określonej głębokości powoduje ruch i tarcie komórek generujące ciepło, co w efekcie prowadzi do mikro poparzeń wewnątrz tkanki – mają one średnicę od 0.5 do 1 mm. Co ważne powierzchnia skóry pozostaje nietknięta – intensywne procesy odbudowy i regeneracji zachodzą pod spodem.

Decydując się na zabieg HIFU wybierz sprawdzony i renomowany gabinet medycyny estetycznej. Urządzenie do emisji ultradźwięków powinno być obsługiwane przez specjalistę, który dobierze głębokość zabiegu odpowiednio do miejsca jego wykonywania. Nieumiejętne użycie może prowadzić do poparzeń kości!

Przed zabiegiem skóra powinna być posmarowana specjalnym żelem, następnie do wybranego miejsca lekarz przykłada urządzenie emitujące fale. Osoby o niskim progu bólu mogą odczuwać dyskomfort podczas zabiegu, dlatego stosuje się krem znieczulający. Odczuwane są też ukłucia, których intensywność zależy od mocy fali.

Technologia HIFU – lifting bez skalpela

Zabieg HIFU najczęściej przeprowadza się na twarzy, ale można wybrać każde inne miejsce, gdzie skóra potrzebuje ujędrnienia i regeneracji. Dzięki użyciu HIFU, powierzchnia skóry pozostaje nienaruszona i nie zachodzi potrzeba rekonwalescencji. Przez kilka godzin po zabiegu mogą jednak pojawić się delikatne zaczerwienienia na skórze. W większości przypadków, do uzyskania zadowalających efektów wystarczy jeden zabieg, w przypadku skóry bardzo wiotkiej, zabieg powtarzać można do trzech razy, co 1 – 3 miesiące.

Efekty zabiegu HIFU:

-zagęszczenie skóry

-zmniejszenie wiotkości

-wyostrzenie konturu twarzy

-ujędrnienie skóry na szyi i policzkach

-uelastycznienie skóry

-redukcja zmarszczek

-zmniejszenie porów.

Jeżeli masz wiotką skórę i nie chcesz poddawać się zabiegom i liftingom inwazyjnym, to zabieg HIFU jest odpowiedni dla ciebie. Efekty utrzymują się od 18 miesięcy do nawet dwóch lat. Ponadto można też stosować HIFU razem z innymi metodami ujędrniania i liftingu, dla wzmocnienia efektu.

Dodaj komentarz