18 sierpnia, 2022

ancom.com.pl

Blog Technologiczny | Świat technologii dla Ciebie

Zamiana poczty głosowej na tekst, wykrywanie spamu oraz wiele innych na iOS 10

1 min read
Zamiana poczty głosowej na tekst, wykrywanie spamu oraz wiele innych na iOS 10

Na wczorajszej konferencji WWDC 2016, Craig Federighi – wiceprezes ds. oprogramowania ogłosił najważniejsze funkcje systemu iOS 10, w tym również te dotyczące Telefonu. Najważniejszymi nowościami będzie możliwość przekładanie na tekst nagrań z poczty głosowej oraz wykrywanie spamu, w postaci informacji o dzwoniącym numerze.

Funkcja zamiany głosu na tekst ma na celu konwersję poczty głosowej do krótkich tekstów, które następnie mogą być wyświetlane jako regularne powiadomienia. Nie jest to może nic wielkiego, ale zdecydowanie ułatwi to dostęp do poczty głosowej.

Wykrywanie spamu jest skierowany głównie na rynek chiński, gdzie połączenia tego typu są bardzo obfite. Nowy system obsługuje interfejs API, który umożliwia rozszerzenie dla stron trzecich, takich jak firmy telekomunikacyjne, w celu zapewnienia automatycznej informacji o możliwych połączeniach przychodzących spam.

Tymczasem nowe API VoIP pozwoli aplikacjom komunikatorów firm trzecich wyświetlanie rozmów na zablokowanym ekranie na iOS 10. Połączenia będą wyświetlane w trybie pełnoekranowym i będziesz w stanie odpowiedzieć na nie tak, jak byłaby to normalna rozmowa, bez konieczności odblokowania urządzenia.

Dodaj komentarz